Перейти к содержимому

Башфорум находится по адресу; www.forum.bash-portal.ru
Фото

БЕЗ ТАБАКА! Ташла!

Эта тема находится в архиве.. Вы не можете здесь отвечать.

82 ответов в этой теме

#41 NUR-mini

NUR-mini

Моё поколение на автопилоте

• Форум ағзаһы
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 685 сообщений

Отправлено 30 Август 2006 - 10:10

Вот честное слово,сила воли тут ни при чем ;) Просто не хочется,вот и всё :D

Просмотреть сообщение

Нуу, а то такое впечатление, как будто отказываешься от чего-то ооочень хорошего и дорогого. :)
Я не курил, потому что тоже не было ни малейшего желания. У друзей в детстве некоторых на губах родители тушили сигары, если ловили их на этом - говорят, помогает. :)
Когда еще ребенок не умеет выбирать, а хочет казаться старше.

Просмотреть сообщение

Когда все вокруг курят, когда говорят- кто курит, тот отдыхает, а кто не курит- продолжает работать, нужна большая сила воли, чтобы не курить.

Просмотреть сообщение

Труд облагораживает человека, ибо труд создал его. Эштэн куркаhынмы эллэ. Только ради этого думаешь, стоит начинать курить?

#42 iljas

iljas

Юлдаш

• Форум ағзаһы
  • PipPip
  • 38 сообщений

Отправлено 27 Декабрь 2006 - 09:01

(...) Удалено модератором Амели.

Новичок iljas имеет не очень чистоплотные намерения в отношении конкретных лиц. Новоявленному инквизитору - предупреждение.

#43 yeshlek

yeshlek

Бей

• Модератор
  • PipPipPipPipPip
  • 307 сообщений

Отправлено 28 Декабрь 2006 - 09:15

Хм-м-м...
Ильяс форумда банить итеп йонсоткандан касып бында килде...
:)

#44 Rustam_KZ

Rustam_KZ

Юлдаш

• Форум ағзаһы
  • PipPip
  • 22 сообщений

Отправлено 29 Декабрь 2006 - 05:58

Vsem slm! Ja tozhe ran'she kuril. V4era ispolnilsja god s teh por kak brosil. A kuril ja 6 let. Ja i do etogo pytalsja tri raza brosit' na Novyj God, no ne polu4alos'. V proshlom godu ja do NG brosil, gotovilsja k etomu nedelju. Pervuju nedelju tjazhelo bylo, mesjac proshel - oschuschenie budto by grud' rasshirelas'. A potom legko bylo. Sej4as ne vynashu zapah sigaret i dyma. Ran'she sdradal hron.bronhitom, v god po 3-4 raza bolel im. Kak brosil - ne bolel. Na velosipede v univer ezzhu, v futbol igraju, ka4ajus'. Sej4as net problem.

"Brosaj kurit', vstavaj na lyzhi, zdorov'em budesh' ne obizhen!"

Vseh s Kurban ajtom, Allah kurbanlarinizi kabyl etsin!
Nu i S Nastupajuschim!

#45 Айтайлак

Айтайлак

-

• Форум ағзаһы
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 825 сообщений

Отправлено 20 Январь 2007 - 11:40

:D

#46 Бәпәнәй

Бәпәнәй

Башҡорт ханы

• Тел һаҡсыһы
  • 2 029 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 10:44

Дуҫым аҡсышләргә Испанияға барып ҡайтты. Йылға яҡын булды унда. Шунан ней тей, унда имеш тәмәке ныҡ ҡиммәт, шуға тарта алманым, ташларға тура килде, тей! Бында 10-20 һум тора шикелле, хаҡын белмәйем, ә унда әллә нисә евро тора имеш. Ғөмүмән, хәлле кеше генә тәмәке тартыу бәхетһеҙлегенә эйә була ала икән Испанияла...

#47 FOX

FOX

Хан

• Форум ағзаһы
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 299 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 10:56

Дуҫым аҡсышләргә Испанияға барып ҡайтты. Йылға яҡын булды унда. Шунан ней тей, унда имеш тәмәке ныҡ ҡиммәт, шуға тарта алманым, ташларға тура килде, тей! Бында 10-20 һум тора шикелле, хаҡын белмәйем, ә унда әллә нисә евро тора имеш. Ғөмүмән, хәлле кеше генә тәмәке тартыу бәхетһеҙлегенә эйә була ала икән Испанияла...

Просмотреть сообщение

Бэп был апэт теге "Сухой закон" хыман намэ буласак. Агер тэмэке хакын бездэ кутерхелер, арзан, йеки улэн тартасактар тип уйлайым. Безден всетаки менталитет. :D Шуга тартыу урындарын азейтхелер, якшырак булыр ул.

#48 Айгульчик

Айгульчик

Тархан

• Форум ағзаһы
  • PipPipPipPipPipPip
  • 551 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 11:42

у меня есть книга "Легкий способ бросить курить". Так вот когда ко мне в отдел пришел мальчик, он курил 10 лет. Прочитав эту книгу он бросил курить. Он доволен, а как я рада, что не приходится дышать табаком, после его курения.
Пришлю если надо.

#49 Сафия

Сафия

Аҡһаҡал

• Тел һаҡсыһы
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 972 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 12:14

у меня есть книга "Легкий способ бросить курить". Так вот когда ко мне в отдел пришел мальчик, он курил 10 лет. Прочитав эту книгу он бросил курить. Он доволен, а как я рада, что не приходится дышать табаком, после его курения.
Пришлю если надо.

Просмотреть сообщение

Ох, у меня коллега по кабинету курит и как я страдаю от этого!! Отучить бы этого хорошего человека от курения и цены бы ему не было :D
Вообще, не люблю я двух вещей: табака и водку. Ну не смогла полюбить.. :lol:

#50 Бәпәнәй

Бәпәнәй

Башҡорт ханы

• Тел һаҡсыһы
  • 2 029 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 12:32

Бэп был апэт теге "Сухой закон" хыман намэ буласак. Агер тэмэке хакын бездэ кутерхелер, арзан, йеки улэн тартасактар тип уйлайым. Безден всетаки менталитет. :D  Шуга тартыу урындарын азейтхелер, якшырак булыр ул.

Просмотреть сообщение

Интернеттан ҡараным, ысынлап та 3 евронан кәмерәк хаҡҡа сигәрит пашти юғикән унда! Әлләсе, дуҫым бер ҙә үлән-сәй төрөп тартып йөрөмәгән - таштаған. Улайтып тартасаҡтар әлбиттә ғүмер буйы тартҡан кешеләр, ә мына йәшерәк быуын уйланасаҡ, үлән төрөү кәрәкме уға юҡмы тип, 3 евроға тәмәке һатып алыу теләге юғалыр ине, тущнойтәм!

#51 Кабан

Кабан

Бей

• Форум ағзаһы
  • PipPipPipPipPip
  • 354 сообщений

Отправлено 20 Июнь 2007 - 09:27

Ох, у меня коллега по кабинету курит и как я страдаю от этого!! Отучить бы этого хорошего человека от курения и цены бы ему не было :D
Вообще, не люблю я двух вещей: табака и водку. Ну не смогла полюбить.. :lol:

Просмотреть сообщение

А ты влюби его в себя. Я думаю ради такой как ты любой бросит курить!
Ысын.

#52 Сафия

Сафия

Аҡһаҡал

• Тел һаҡсыһы
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 972 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 09:34

А ты влюби его в себя. Я думаю ради такой как ты любой бросит курить!
Ысын.

Просмотреть сообщение

А это тот редкий случай, как и в спорте иногда случается, когда я и табак в его жизни делят первое место :D (Уф, ышанып куймагыз :lol: )

#53 Бәпәнәй

Бәпәнәй

Башҡорт ханы

• Тел һаҡсыһы
  • 2 029 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 09:41

Әсәйем ваҡытында атайыма был һорауҙы ҡабырғаһы менән ҡуйған: Йә - мин, йә - тәмәке! тигән. Икенең берен генә һайла тип ярып һалған. Атайым ҡалайтһын, тәмәкенән баш тартҡан.

#54 Ilsur

Ilsur

Егеттәр, алдырып!

• Admin
  • 1 485 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 10:49

Тәмәкегә юғары хаҡ булдырып халыҡты әҙрәк тарттырыу сит илдә мөмкин эштер, тик беҙҙә түгел. Уны етештергән байҙар нисек булһа ла күп кеше тартһын ине тип тырыша бит инде.
Ә тәмәкене тартыу мәсәләһенең аҫылы уның хаҡына бәйле түгел, тармайым тигән кеше былайҙа тармай.
Күрәләтә һаулығын бөтөрөп, һаһып, ҡыҫҡа ғына арауыҡты йүгергәнгә, йә башҡа физик эштән ҡарҡылдығы сығып, үпкәһен ҡоҫорҙай булып йүткереү оҡшайҙыр кешеләргә.
Ҡайһы бер тәмәкеселәр янында булыу әмәле юҡ, ул нисек ҡатындары, балалары түҙәлер ул еҫкә. Ә бит төндә ул ир менән, ҡатынына үбешергә кәрәк. Аб-б-ау.
Тәмәкеселәрҙең ҡатындары йә баш ауыртыуға һылтанып, йә ҡотолор әмәл ҡалмаһа, сараһыҙҙан арты менән боролоп, үҙең шунда берәй нәмәһен тәүәкәлдә инде, белгәнеңсә, тип үҙ йүнен күрәлер ул?!.

#55 Дедеманн

Дедеманн

Башҡорт ханы

• Форум ағзаһы
  • 4 474 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 11:07

:blink:

#56 Бәпәнәй

Бәпәнәй

Башҡорт ханы

• Тел һаҡсыһы
  • 2 029 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 11:59

Ә тәмәкене тартыу мәсәләһенең аҫылы уның хаҡына бәйле түгел, тармайым тигән кеше былайҙа тармай.

Просмотреть сообщение

Бәйле, нишләп бәйле булмаһын! Уйлап ҡарайыҡ, 12 йәшлек малайҙы күҙ алдына килтерәйек. Ул бит үпкә тураһында уйламай, иптәштәренең, ағаларының ҡылығын ҡабатларға тырыша. Үлән-сәй төргән кешенең ҡылығын ҡабатлаусы һирәк булыр ине, ә мына эре генә кеҫәһенән ялтырап торған ҡаптан мудный ғына филтерле сигәрит тартҡан ағайҙы ҡабатларға теләүсе күберәк була. Ә ҡиммәтле сигәриткә аҡса ҡайҙан алһын ул бала? Тимәк, юғары хаҡ әле башламаған кешеләргә тыйылырға ярҙам итәсәк.

#57 Ilsur

Ilsur

Егеттәр, алдырып!

• Admin
  • 1 485 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 02:22

Нишләй Дедеманн, берәй нәмә булдымы әллә, күҙҙәрең аҡшайып киткән. Әллә донъяла булмағанды яҙғанмынмы?

Бәпенәй, һин бөтә нәмәнелә ҡатмарлаштырырға ғына әҙер тораң. Һинеңсә кешеләр тәмәке тартмаһын өсөн уның хаҡын күтәрергә кәрәк. Кем уны күтәрә? Һинме, минме, Мөхәмәтәминме?
Ә иң ябай ысул бер кемгә лә һылтанмай ғына, тәмәкене үҙеңә тартмаҫҡа. Мин өлгөрөп еткән кешеләр турында әйтәм, башында бер аҙ аҡылы булғандарҙы. Һин әйтеп киткән 12 йәшлек егеттәрҙең ағалары, аталары турында. Улдары, ҡустылары булғас ул өлкәндәр нимәһе менән уйлай, күрәләтә туғандарын аламалыҡҡа өрәтеп йөрөгәндәрен аңламаймы ни улар. Бик яҡшы аңлайҙар. Үҙҙәре тәмәкене ташларға тырышып ҡарар урынға төрлө һылтау эҙләй башлайҙар; хаҡ, фильтрлы, слабый, эштә көйҙөм, нерваларым ҡаҡшап китте, шуларҙы тынысландырҙым һәм башҡа мең сәбәп. Харап икән.
«Ихтияр көсөм юҡ, ел һуҡҡан яҡҡа йөрөп өрәнгәнем, ҡустыларым, улдарым әйҙә миңә ҡарап тартһын, ҡатыныма ҡыйын булһа ней, сыҙар әле, барында ла эшем юҡ, ә мин үҙемдең яратҡан «ысын ирҙәр» шөғөлөмде ҡуймайым инде…». Тик ҡысҡырып был һүҙҙәр әйтелмәй шул.

Дөйөм, тартыусыларға. Әйҙә көтөгөҙ ниндәйҙер серле юғарылағы «ағай» тәмәкегә хаҡ күтәргәнен.

#58 NUR-mini

NUR-mini

Моё поколение на автопилоте

• Форум ағзаһы
  • 1 685 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 03:29

Дөйөм, тартыусыларға. Әйҙә көтөгөҙ ниндәйҙер серле юғарылағы «ағай» тәмәкегә хаҡ күтәргәнен.

Твои предложения?! :rolleyes:

#59 Дедеманн

Дедеманн

Башҡорт ханы

• Форум ағзаһы
  • 4 474 сообщений

Отправлено 21 Июнь 2007 - 03:57

Нишләй Дедеманн, берәй нәмә булдымы әллә, күҙҙәрең аҡшайып киткән. Әллә донъяла булмағанды яҙғанмынмы?

бәйләнмә....
:)

Просмотреть сообщение

нимә турында һөйләшәбеҙ ул? һөйләшер өсөн һөйләшеүгә оҡшаған.....

#60 Бәпәнәй

Бәпәнәй

Башҡорт ханы

• Тел һаҡсыһы
  • 2 029 сообщений

Отправлено 22 Июнь 2007 - 08:50

Ә иң ябай ысул бер кемгә лә һылтанмай ғына, тәмәкене үҙеңә тартмаҫҡа. Мин өлгөрөп еткән кешеләр турында әйтәм, башында бер аҙ аҡылы булғандарҙы.

Просмотреть сообщение

Иртәгә аптекала тәмәкенән көслөрәк наркотиктарҙы (мәҫәлән, гашиш, анаша, героин) һатыуҙы закунлаштырһаҡ, иве, һәм хаҡын кеше алырлыҡ итһәк, иве, кеше шуны күрәләтә һатывалып, иве, ҡулланасаҡ! Кешенең аҡылына ғына һалынып булмай шул. Ихтыяр көсө булмаған, ер өргән яҡҡа ҡыйшайған кешеләр күберәк. Хайуандар, дөрөҫөрәге. Уларҙың әкиәтенә ышанып йәшәһәк, барыбер тартасаҡтар, табасаҡтар тип, алға китеп булмаясаҡ. Мөйөш һайын арзан хаҡҡа араҡы, тәмәке һатыуҙы закунлаштырыу сәйәсәте тиктән түгел икәнлегенә иманым камил. Бик һирәктәр генә йырып сыға ала был мәшхәрҙе үҙ көсө менән.

Башфорум на Башпортале
BaShFoRuM