Перейти к содержимому

Башфорум находится по адресу; www.forum.bash-portal.ru
Фото

Может наши парни слепые?

• Please log in to reply

64 ответов в этой теме

#61 GoldenLion

GoldenLion

Башҡорт ханы

• Модератор
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 068 сообщений
  • Ырыуым:Үҫәргән
  • Ораным:Туҡһаба!
  • Ҡошом:Торна
  • Ағасым:Миләш

Отправлено 23 Февраль 2011 - 12:05

... Раз Вы соблюдаете осторожность, напишу Вам в личку некую информацию о себе, но думаю после этого всякое желание со мной встретиться отпадет :D

Ждем-с... :D В любом случае мне крайне интересно... и для меня большая честь общаться с мудрым, с аналитическим складом ума, человеком...

#62 Карасай

Карасай

Мырҙа

• Форум ағзаһы
  • PipPipPip
  • 86 сообщений
  • Ырыуым:Бөрйән
  • Ораным:Тарауыл!
  • Ҡошом:Ҡарсыға
  • Ағасым:Ҡарағас

Отправлено 24 Февраль 2011 - 05:29

:"Кайзын таптын, hин, был кыззы?", тип hорап куйзым. Егет мине ишеттеме-юкмы, куззэрен тултырып карап куйзы, кыз узенсэ анланы булhа кэрэк, минэ усал итеп караны ла егетте кабат шелтэлэргэ кереште: "не давай мне повода для ревности", шунан егетте домбэслэргэ кереште...

Эх, Эльвира, ул егет эсенеуле хуззэренде анлап, был кыззан баш тартха ине...

#63 Харыш Кыпсак

Харыш Кыпсак

Дәрүиш

• Форум ағзаһы
  • Pip
  • 4 сообщений
  • Ырыуым:Ҡыпсаҡ

Отправлено 09 Апрель 2011 - 12:38

Ике тапкыр ойляндем, беренсехе урысса хойляшкян башкорт кызы ине икенсехе татар катыш сыуаш, амма кунел ятманы, бишяр йыл йашахам дя. Ике тапкыр тулы доньяны узем эшляп тапкан малдарзы калдырып, кунелга йяш тултырып нисек бар сыгып киттем. Катын кызга ышанмастай булдым.. Аллах каршыма бер дагыстан кызын сыгарзы кунелдяребез ике телем икмяк кеуек тап киля аммя уларзын йолалары беззен бергя булыуга каршы. 3 йыл сабыр итям сонки вагаза бирдем ул кызга кярякха гумер буйы котям тип.. Башкорт кыззары сибяр, хойкомле, укенескя каршы тарбийя юк, ир хузен тынламайзар, гумер буйы ызгышып гаила татыулыгын хакламайзар, хыянат куп. Ботяхе осен айтмяйем якшы кыззар да куп, амма миня тап килмагяндер куряхен.

#64 admin

admin

Бэтман!!! =)

• Admin
  • 4 802 сообщений
  • Ырыуым:Үҫәргән
  • Ораным:Туҡсаба!
  • Ҡошом:Торна
  • Ағасым:Миләш

Отправлено 16 Июнь 2011 - 11:21

Ир бирмәк – йән бирмәк 4-06-2011, 11:18 Письма Күңелемдәге борсолоуҙарҙы, ауыр уйҙарымды йәшереп йөрөүҙән шул тиклем арыным. Ҡайнар күҙ йәштәремә тик ҡараңғы төн генә шаһит. Ситтән ҡарағанда, мин бик бәхетле ҡатын. Тормош иптәшем мохтажлыҡ күрһәтмәй, донъябыҙ етеш. Ҡаланан ситтә ҙур коттеджда донъя көтәбеҙ, бер ҡыҙ үҫтерәбеҙ. Ирем өйгә бар нәмәне алып ҡайта, теге йәки был проблеманы хәл итеүгә мин бөтөнләй ҡыҫылмайым, быны гел ул башҡара. Дорфараҡ холҡон иҫәпкә алмағанда, эсеү, тартыу кеүек насар ғәҙәттәре булмаған бына тигән хәстәрлекле ғаилә башлығы ул. Иремде тоғро тормош иптәше тип һанап йөрөһәм, яңыраҡ уның һөйәркәһе барлығын белдем. Күптән ул ҡыҙ менән йөрөгән булған икән. http://www.ye02.ru/hattar/2800-ir-birm1241k-j1241n-birm1241k.html

#65 kara-eget

kara-eget

Башҡорт ханы

• Егет
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 883 сообщений
  • Интересы:История
  • Ырыуым:Көҙөй
  • Ораным:Тәңре!
  • Ҡошом:Ыласын
  • Ағасым:Имән

Отправлено 16 Июль 2011 - 10:56

Еще один случай(оффтопный конечно):молодые башкирки-штукатурки делали ремонт подьезда и разговаривали между собой по башкирски.Одной женщине это не понравилось-"хватить здесь калякать на своем".Башкирка проходившая мимо услышала это и сказала:мы на своей земле,как хочем так и говорим".Ей в ответ:"какая здесь ваша земля это не Башкортостан вам,а Челябинская область" Башкирка:"Челябинская область на чьих землях основана-на башкирских.Мы всегда здесь жили и будем жить" В общем башкирки так и продолжали разговаривать на башкирском.

1 посетителей читают эту тему

0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых

Башфорум на Башпортале
BaShFoRuM